Haber Muhabiri 2 Nisan 2018
Raci-sasmaz-dolandiricilik

Kurtlar Vadisi yapımcılığını yapan ünlü isim Raci Şaşmaz Pana Yapı’nın Fikirtepede ki Proje sahipliği yaptığı Selimoğlu İnşaat’a suç duyurusunda bulundu. 100’den fazla vatandaş mağdur bırakıldıklarını açıkladı. Raci Şaşmaz yaptığı basın toplantısında vatandaşların mağduriyetlerini gideceğini söyledi.

Yıllardır çarpık kentleşme İstanbulun en büyük problemleri arasında yer almaya devam etti. Birde beklenilen İstanbul depremi çevre genelinde kentsel dönüşümün yapılmasını mecbur kılıyor. Bu bölgelerin başında İstanbul’un ilçesi olan Kadıköy gelmektedir. Bir zamanlar Kurtlar Vadisi televizyon dizisinin yapımcısı olan Raci Şaşmaz’ın şirketi Pana Yapı’nın sahibi olduğu Selimoğlu İnşaat’a mülklerini teslim eden insanlar firma hakkında dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundular. Zor bir durum içerisinde kaldıklarını söyleyen insanlardan bir tanesi olan Engin Akgüzel; kendisi gibi 100 kişinin daha mağdur olduğunu ve her mağdurun bu olayın izini süreceğini söyledi.

pana-yapi-dolandiricilik

İŞ YERLERİNİ KAPATTILAR

Şirketin sahibine, yetkili herhangi bir kimseye ulaşamadıklarını ve sözleşmeyle anlaşarak teslim ettikleri ofislerinin kapandığını iddia eden arsa sahibi Akgüzel yaptığı açıklamada “Biz arsalarını Pana Yapı’ya teslim eden kişiler olarak firma hakkında suç duyurusunda bulunduk. Ben arsamı verirken 1 yıllık kirayı önden teslim aldım. Diğer arkadaşlarımın anlattığına göre onlarda öyle almışlar. Ancak şuan ne ödeme yapılıyor ne de konuşacak birini bulabiliyoruz.” dedi.

MUHATAP BİLE OLMUYORLAR

Engin Adıgüzel “Biz günlerce muhatap aradık ancak bulamadık. Firma şuan Raci Şaşmaz’nın çaycısının üzerine gözüküyor. Biz mağdur olduk. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Burada 320 kişinin arsası var. 100’ü aşkın kişi de suç duyurusunda bulundu. Ayrıca çaycısı da eskiden dizilerde figüran olarak oynuyormuş.” dedi.

MAĞDURİYETLER GİDİRELİCEK

Raci Şaşmaz söz aldığı bir televizyon programında Fikirtepe’deki Selimoğlu İnşaat şirketinin eski yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi ve zor durumda kalan vatandaşların mağduriyetlerini gidereceğini açıkladı. Şaşmaz eski yöneticilerin dolandırıcılık suçu işlediklerini söyleyen mağdurların bütün sıkıntılarının giderileceğini açıkladı. Şaşmaz’ın açıklamasının tümü: “Selimoğlu şirketinde yaptırdığım hukuki ve mali denetlemeler sonucu ortaya maalesef vahim bir sonuç çıkmıştır. Bu sonuç üzerine şirketimin eski üst düzey yöneticileri K.U, Y.U ve N.T başta olmak üzere nitelikli dolandırıcılık suçunu işlemiş olduğunu düşündüğüm kişiler hakkında emniyete ve savcılığa şikayette bulundum.

 

Fikirtepe’de kentsel dönüşüm projeleri yapan ve 2,5 yıl boyunca finansal yatırımcılarından olduğum bu şirketin yöneticilerinin suistimalinin tespit ve detaylandırılması altı ay süren yoğun hukuki ve mali incelemeler sonucu ancak oluşturulabilmiştir. İncelemelerde şirketimin ve bize güvenen şahısların nitelikli dolandırılması, güvenin kötüye kullanması suçları başta olmak üzere elde ettiğimiz güçlü bulguları adli makamlarla paylaştık ve yasal gereğinin yapılmasını talep ettik. Şüpheli sanıkların İstanbul-Fikirtepe’de birçok ada temsilcileri ile birlikte bu defa başka projeler için halen rant peşinde olduklarına dair bir takım bulgular da bulmuş durumdayız. Başka insanlarında mağdur edilmemesi için bu açıklamayı yapma gereği duydum. Şüphelilerce, tüm hukuksuz eylemlere ve arsa sahiplerinin manipule edilerek şahsım ve konuyla hiçbir ilişkisi bulunmayan şirketlerimin hedef gösterilmeye çalışılmasına rağmen , taahhütlerin yerine getirmek için tarafımdan gereken tüm özveri hukuksal çerçevede yapılacaktır; Aldığımız önlemler ve çalışmalarımız, kullanılan ismimizin insanların güvenini nekadar hakettiğini bir kez daha ortaya koyacaktır” diye açıkladı.

Paylaş

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*