Haber Muhabiri 10 Ocak 2018
1920-sultan-ahmet-koftecisi

Tarihi Sultanahmet Köftecisi’nin sahibi Selim Usta isim değişikliği yaptı bunun sebebi ise taklitlerinden korunmak amacıyla yaptığını söyledi.

İstanbul‘un asırlık lezzet duraklarından Tarihi Sultanahmet Köftecisi – Selim Usta, taklitlerinden korunmak amacıyla marka adını “1920 Sultanahmet Köftecisi” olarak değiştirdi. 1920 Sultanahmet Köftecisi onursal başkanı Mehmet Tezçakın, marka ismini taklit ederek kolay yoldan para kazanma amacında olan kişi ve firmalara karşı 10 Ocak 1995 tarihinde başlatılan hukuk mücadelesinin 23’üncü yılını doldurduğunu söyledi.

“ADALET TECELLİ ETMEYİNCE ADINI DEĞİŞTİRDİK”

Adaletin zamanında tecelli etmemesinin taklitçileri cesaretlendirdiğini anlatan Tezçakın, “Sürekli değişik yöntemlerle markayı izinsiz kullanma yoluna gittiler. Semt isminden esinlendik diyerek, Sultanahmet’i kullandılar. Birkaç yıl önce açılan firma meşhur, tarihi gibi ön isimleri aynen kullanabiliyor, kimse de ses çıkarmıyor” diye konuştu.

1920-sultan-ahmet-koftecisi

“TABELADA 1920 YOKSA TAKLİTTİR”

Markayı taklitçilerden korumak, fark yaratmak için 2. nesil Sultanahmet Köftecisi Selim Usta’nın adını markaya eklediklerini anımsatan Tezçakın,şunları söyledi:

“Taklitçiler de hemen kılıfını uydurup tabelaya başka isimler eklediler. Onlar Selim Usta, biz bilmem ne ustayız dediler çıktılar. Kullanamayacakları tek şey kuruluş tarihimizdi. Biz de marka adını 1920 Sultanahmet Köftecisi olarak değiştirdik. Artık herkes bilmeli ki, tabelasında 1920 tarihi olmayan dükkanlarda ve marketlerde satılanların, Sultanahmet köftesi ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Tarihi, Meşhur ve Selim Usta ibareleri de bünyemizde olacak, gereken yerlerde kullanılacak.”

Paylaş

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*