Haber Muhabiri 7 Ocak 2018
Turk-Silahli-Kuvvetleri

Alınan bir karar üzerine sınır ötesindeki askerlerin kamuflajlarını yenilendi ve ilk olarak akıllara gelen soru ise “sınır ötesi operasyon mu başlayacak?” oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye-İran sınırında yapımı devam eden modüler sınır güvenlik duvarlarını inceleyerek, hudut karakollarını ziyaret etti.

Soylu askerlerin üzerinde gördüğü kamuflajlarla ilgili “yeni mi” diye sordu, aldığı “evet” cevabına güzel olmuş yanıtını verdi.

“SINIR ÖTESİ OPERASYON KAPIDA MI?”

Öte yandan kamuflajların genllikle çöl bölgelerinde tercih edilen kahverengi tonlarda olması, “Sınır ötesi operasyon kapıda mı?” sorusunu akıllara getirdi.

tsk-kamuflaj-rengi-degisti

GÖZETLEME KULESİNE ÇIKTI, SINIR HATTINI İNCELEDİ

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ile birlikte Ağrı ve Iğdır’ı ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye-İran sınırında yapımı devam eden modüler sınır güvenlik duvarlarını inceleyerek, hudut karakollarını ziyaret etti. Bakan Soylu, ilk olarak Türkiye-İran sınırındaki Şehit Piyade Çavuş Bekir Kurt Hudut Takım Karakolu’na ziyarette bulundu. Karakol girişinde askeri törenle karşılanan ve şeref defterini imzalayan Soylu, gözetleme kulesine çıkarak sınır hattını inceledi.

YEMEKHANEDEKİ ASKERLERLE ÇAY İÇİP SOHBET ETTİ

Karakoldaki yemekhaneye geçerek vatani görevlerini yerine getiren askerlerle çay içip sohbet eden Soylu, askerliğin çok kutsal bir meslek olduğunu belirterek, “Askerlik, aynı zamanda öteki dünyada da bize şehadet edecek görevlerdendir” dedi.

ÜNİFORMAYIYI GÖSTERİP “BUNLAR YENİ Mİ?” DİYE SORDU

Soylu, ziyaret sırasında kendisine eşlik eden Orgeneral Çetin’e üzerindeki üniformayı göstererek, “Bunlar yeni mi?” diye sordu. Orgeneral Çetin’in “Evet, bakanım” yanıtı üzerine Soylu, “Çok güzel olmuş” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, daha sonra helikopterle 4. Hudut Tabur Komutanlığını ve Sultantop Karakolunu ziyaret ederek şehitleri yad etti.

Paylaş

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*