admin 10 Temmuz 2018

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bedelli askerlikle ilgili alınacak karardan ötürü meclisin tatilinin ertelenebileceğinin duyurusunda bulundu.

Başkanlık seçiminin ardından  ana gündem maddesi olarak belirlenen bedelli askerlik düzenlemesinin Temmuz ayına yetişip yetişmeyeceği merak konusu oldu. Milyonlarca kişinin merakla beklediği bedelli askerlikle ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş açıklama yaptı. Muş, bedelli askerlik konusu nedeniyle Meclis’in 15 Temmuz’dan sonra 1 Ekim’e kadar gireceği tatilin ertelenebileceğini söyledi. Peki 2018 yılı itibariyle bedelli askerlik ne zaman çıkacak? İşte konuyla ilgili son dakika haberler…

RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLK GÜNDEM MADDESİ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanımız seçimlerden önce ifade etmişti ‘Bedelli konusu seçimden sonra benim masamda ilk gündem maddelerinden birisi olacak.’ demişti. Şimdi bu konuda gerekli çalışmalar, düzenlemeler neyse bununla ilgili süreçler tamamlandıktan sonra çalışmalara başlayacaktır.” açıklamasında bulunmuştu.

bedelli-askerlik

ACİLİYET VE ZARURİYETE GÖRE MECLİS’İN ÇALIŞMA TARİHLERİ DEĞİŞEBİLİR

Başkanvekili Muş, “Meclis, otomatik hareket eden bir yapıda değil. Yani şu tarihte açılacak kapılacak diye bir durum söz konusu değil. Biz bunu grup önerileriyle çalışma takvimini değiştirebiliyoruz ki geçmişte de böyle oldu. Toplumlun önceliklendirdiği ihtiyaç duyduğu alanlardaki aciliyet ve zarurete göre Meclis’in çalışma tarihleri değişebilir.”

“PARTİLERİN ALACAĞI ORTAK KARAR BELLİRLEYECEK”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal da “Kararın ne olacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.” demiş ve “Partilerin Meclis grupları 15 Temmuz’dan sonra bir çalışma kararı alırlarsa Anayasa gereği Meclis 1 Ekim’e kadar tatile girecek. Ne olacağını Meclis’te grubu olan siyasi partilerin ortak alacağı karar belirleyecek. Şu anda hem Meclis ayağında hem de Cumhurbaşkanlığı ayağında seçim sonrası bir yeni durumun şekillenmesi süreci var.

Paylaş

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*